Zajęcia taneczne, zajęcia baletowe dla dziewczynek

Zajęcia są prowadzone dwa razy w tygodniu przez nauczyciela z przedszkola. Nauczyciel oprócz wykształcenia pedagogicznego jest absolwentem Szkoły Baletowej i aktywnie występuje na scenie w rewiach oraz przedstawieniach tanecznych dla widzów małych i dorosłych. Celem zajęć tanecznych jest rozwijanie i doskonalenie umiejętności muzyczno - ruchowych dzieci. Zajęcia te mają na celu pomóc zaspokoić ogromną potrzebę ruchu, jaką dzieci odczuwają od najmłodszych lat. Zajęcia taneczne kształtują sylwetkę, poprawiają koordynacje ruchową, usprawniają motorykę całego ciała oraz wpływają na ogólny rozwój fizyczny dziecka. Głównym celem zajęć jest wykształcenie u dzieci poczucia rytmu, a także zapoznanie ich ze światem muzyki i tańca. 

Rytmika 

Rytmika jest prowadzona przez nauczyciela rytmiki z wieloletnim doświadczeniem. Zajęcia odbywają się 2 razy w tygodniu, gdzie przy akompaniamencie instrumentów muzycznych dzieci śpiewają, grają oraz szlifują swoje wyczucie rytmu. Dzięki zajęciom dzieci pobudzają wyobraźnię, uwrażliwiają się na dźwięki, rozwijają umiejętność koncentracji i wyrażania emocji. Zajęcia przygotowują dzieci do występów na imprezach przedszkolnych. 

Logopedia 

Dyplomowany nauczyciel przedszkolny - logopeda ćwiczy z dziećmi arkana polskiej wymowy i wspomaga rozwój komunikacji językowej. Logopeda prowadzi indywidualne zajęcia z dziećmi wymagającymi wsparcia w zależności od możliwości i potrzeb każdego dziecka. 

Nauka pływania 

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu na basenie na os. Piastowskim w Poznaniu pod okiem doświadczonych instruktorów w grupie początkującej i zaawansowanej.

Zajęcia w Przedszkolu są prowadzowe w pełnym zakresie (zajęcia z języka angielskiego 5 razy w tygodniu, zajęcia z języka niemieckiego 2 razy w tygodniu, zajęcia z języka hiszpańskiego 2 razy w tygodniu, rytmika 2 razy w tygodniu, zajęcia sportowe - AIKIDO raz w tygodniu, zajęcia baletowe raz w tygodniu). Dodatkowo dzieci mogą uczestniczyć w zajęciach dodatkowych: nauka pływania, jazda na łyżwach, robotyka, piłka nożna,