Opracowywany już od 12 lat pakiet pomocy dydaktycznych przyciąga dziecięcą uwagę ze względu na ręcznie wykonane maskotki, książeczki, odpowiednio nagrane płyty, karty prezentujące słownictwo, ilustracje w dużym formacie.

Każda bajka wprowadzona jest przez parę bohaterów, którzy mówią do dzieci po angielsku i wprowadzają przyjazną atmosferę łącząc świat rzeczywisty z tym fantastycznym, pięknym, baśniowym. Są przeniesieniem treści bajek do świata trójwymiarowego. Pełnią ważną rolę – zaprzyjaźniają się z dziećmi i obniżają poziom stresu (zawsze taki występuje, gdy ktoś mówi w obcym języku). Wszystkie pacynki są ręcznie wykonane i każda jest inna, ale równie piękna…

 

Nasze książeczki przedstawiają słownictwo, ćwiczenia je utrwalające dostosowane do możliwości wiekowych dzieci i ilustracje do bajek. Wprowadzają powoli treści potrzebne do zrozumienia baśni i zawierają system powtórek – tak ważnych, by cały proces nie poszedł na marne. 

 

Karty prezentujące słownictwo były również wykonane ręcznie w oryginale, by zachwycić talentem artysty i przyciągnąć uwagę swoim kunsztem. W Krainie Baśni do tej pory powstało kilkaset kart i każda to przemyślany proces bez udziału komputera. Taki wysiłek wykonany jest po to, by skupić dziecięcą uwagę i wzbudzić zainteresowanie obrazem. 

Płyty CD i książeczki do pracy w domu są bardzo dobrze odbierane przez rodziców. Dają możliwość utrwalania materiału po zajęciach i ciekawego spędzenia wspólnie czasu słuchając baśni po angielsku i oglądając do nich ilustracje. Książeczki zawierają również dużo ciekawych faktów dotyczących rozwoju językowego dziecka i stanowią dobrą lekturę dla rodziców.